Щоб запевнити собі вічне існування яке уможливить виконання важних нам діл з’ясованих у Вовкулачій Правді та закріпити братерську дружбу поміж членами нашого куреня, курінь Вовкулаків принемає в свої члени духово, умово і фізично здорових старших пластунів та сеньйорів організації української молоді Пласт, які виявляють широку скалю зацікавлень, несуть своє й своїх товаришів знамено чести на гідній висоті, та виказуються великим умінням в усіх поземах праці й вихованні української молоді. 

Але тому, що не кожний може укладно увійти у Вовкулачий гурт дружби, член якого завжди керується в житті прикладною пластовою поставою, самодисципліною, традиціями та ідеалами справжнього пластування, солідарністю в праці та чесним і братерським поступом супроти кожного члена куреня, курінь застерігає собі право вибрати своїх членів та докладно перевірити їхню гідність зватися Вовкулаком.

Отож, спосіб дібрання нового члена поділяється на три ступені кандидатури, в яких, через послідовну та вимагаючу систему вимог та постійне гартування стилю життя Вовкулаки, курінь запевнює собі нових та корисних членів.

Набуття членства

Ступені в курені та вимоги здобуття кожного ступеня такі:

Молодик

Щоб здобути ступінь Молодика (кандидата), ст.пл. зацікавлений у Вовкулаках мусить:

 1. Знайти ручителя, повноправного Вовкулаку у Племені Вовкулаків;
 2. Подати через ручителя прохання прийняття до Племени та долучити життєпис й опис пластової праці (зголошення);
 3. Одержати більшість голосів членів Племени на прийняття на ступінь Молодика;
 4. Познайомитися з правилами та обов’язками Молодика; і
 5. На першій своїй Малій Раді Молодик може стати Джурою.

Джура

Щоб здобути ступінь Джури, Молодик мусить успішно відбути кандидатуру, виявити охоту стати Джурою і бути представленим на Малій Раді своїм ручителем.  Також мусить:

 1. Перейти „іспит” перед членами Куреня на Малій Раді та доказати своє обзнайомлення з правилами Вовкулачої братії.  („Іспит” – це допит усіма Вовкулаками відносно причини чому Молодик хоче стати Вовкулаком, який буде його вклад у Курінь, і чому Курінь повинен його прийняти.);
 2. Одержати більшість голосів на прийняття на ступінь Джури; і
 3. Відбути церемоніял прийняття на ступінь Джури (приділення Батька).

Вовкулака

Щоби здобути ступінь повноправного Вовкулаки, найскорше після півтора року джурування, на своїй другій Великій Раді Джура мусить:

 1. Доказати свою гідність стати Вовкулаком усною заявою перед Великою Радою, що він успішно відбув своє джурування та зложити звіт з праці свого річного джурування;
 2. Одержати добру опінію Батька;
 3. Перейти Суд Огню (допит кожним Вовкулаком, починаючи від Дідів та Кошової Булави);
 4. Одержати згоду 75% присутних повноправних Вовкулаків на прийняття; і
 5. Відбути церемоніял.

Після здобуття повноправности в Курені, кожний Вовкулака може здобути вирізнення поміж своїми друзями та одержати додаткові ступені.