Кіш Вовкулаків – це курені старших пластунів та сеніорів згуртовані в організації української молоді Пласт, який через вибрану ціль свого існування і курінну братерську дружбу поміж своїми членами, пробиває шлях в житті під кличем „Один за всіх, всі за одного”.

Ця дружба споює товариське життя членів куреня та уможливлює нам групово діяти по цілому світі, як в Україні так і в діяспорі, як сильна, дружбою посилена родина.  Ця дружба уможливлює спільну дію в нашій громаді, особливо для користи виховання української молоді згуртованою в Пласті, членом якого і є кожний Вовкулака.

Але користь, яку має кожний член куреня з групової Вовкулачої дружби, також накладає обов’язки на кожного Вовкулаку.  Бо легко лише черпати із джерела Вовкулачої дружби – треба також жертвувати свою працю для користи членів та діяльности цілої групи.  Отож, таким є і назавжди мусить бути кожний Вовкулака.

Причини вибору назви

„Вовкулаки” прийняли підставове вірування, вірування запорозьке, називаючи себе „ВОВКУЛАКАМИ” („V”), себто характерниками, пройдисвітами, що все і всюди завдаватимуть удару ворогові.

Ціль існування Вовкулаків

Курінь Вовкулаків, це є пластова частина, що має за ціль дружбу, себто пробивати шлях через життя помагаючи „Один за всіх, всі за одного”.